PUCHAROWE ZWYCIĘSTWO W CZĘSTOCHOWIE

W środowe popołudnie w ramach rozgrywek Pucharu Polski zmierzyliśmy się w  Czestochowie z drugoligowym KS Silesia Częstochowa. Pomimo bardzo dobrej postawy zespoły spod Jasnej Góry, zwyciężyliśmy bez straty seta.

Na parkiecie hali Politechniki w Częstochowie pierwsze dwie partie były zacięte w początkowych fazach, jednak końcówki setów należy już do nas. Trzecia partia przyniosła trochę więcej emocji. Tutaj losy seta, jak i całego meczu ważyły się do ostatniej piłki. W pewnym momencie zawodniczki prowadziliśmy już 24:21, jednak rywalki z Częstochowy obroniły dwie piłki meczowe. Niestety dla gospodyń przy stanie 24:23 Julia Kontowicz posłała piłkę w aut i to my mogliśmy się cieszyć z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski, w której zmierzymy się 8 listopada 2023 roku o godzinie 18:00 z ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki

Teraz czeka nas powrót do ligowej rzeczywistości. Już w niedzielę zagramy w Legionowie z tamtejszym LTS Legionovia Legionowo.

fot: Dawid Wygas