PRZYWOZIMY 3 PUNKTY ZE ŚNIEŻNEJ STĘŻYCY!

W dniu 2 grudnia w Hali Sportowej przy ul. Abrahama w Stężycy rozegraliśmy zacięte starcie z aktualnymi Mistrzyniami Polski Juniorek – GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca. Ekipa z Kaszub przed tym spotkaniem zajmowała 6. miejsce w tabeli z 14 punktami. Układ tabeli zapowiadał emocjonujące spotkanie.

Pierwszy set był prawdziwym widowiskiem. Pomimo szybkiego prowadzenia gospodyń, nasze zawodniczki nie ustępowały. Mimo, iż w połowie seta wynik wskazywał 16:12 na korzyść gospodarzy, emocje trwały aż do ostatnich chwil. Ostatecznie nie udało się wygrać tego seta (23:25) jednak końcowa jego część była dobrym prognostykiem przed kolejnymi partiami.

Drugiego seta rozegraliśmy zupełnie odmiennie. Nasza gra przeważała nad wysiłkami młodych zawodniczek ze Stężycy. Seria trzech punktów na początku otworzyła wynik na naszą korzyść, a przewaga w trakcie trwania seta tylko rosła. Set zakończył się wynikiem 25:13 dla naszego zespołu.

W trzecim secie także utrzymywaliśmy kontrolę, jednak gospodynie nie zamierzały się poddawać. Mimo czteropunktowej straty, udało im się doprowadzić do remisu 16:16. Jak się okazało, był to jedynie chwilowy przestój naszego zespołu i zdołaliśmy wyjść zwycięsko w tej partii wynikiem 25:20.

Czwarty set był bardzo podobny do trzeciego. Mimo naszego wyraźnego prowadzenia 17:11, różnica w punktach zaczęła się zmniejszać (22-20). Ostatecznie udało nam się wygrać tę partię 25:21 i całe spotkanie wynikiem 3:1.

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – MKS COPCO Imielin 1:3 (25:23;13:25;20:25;21:25)

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca: Anna Fiedorowicz, Maria Spławska Martyna Podlaska,, Julia Hewelt, Antonina Serafinowska, Wiktoria Szewczyk,  Zuzanna Maciejewicz (libero) oraz Marcelina Rowińska, Klara Olszewska, Agata Gołaszewska, Julia Kwiecińska (libero)
trener – Dawid Michor

MKS COPCO Imielin: Sandra Łebek, Aneta Burzawa, Agata Mackiewicz, Natalia Pustelnik, Patrycja Wardęga, Wioletta Paroń, Weronika Zawadzka (libero) oraz Maja Bodzęta (libero), Kamila Śmietana, Natalia Szmajduch, Angela Mroczek, Maria Wątroba, Emilia Chruślicka.
trener Rafał Kalinowski

fot: GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca